KLRHOKİLER

🇹🇷 BİST
11.72
TRY
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
57/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
18/100
Dalio Risk ?
84/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
₺22.6
Ucuz
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
75/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (75/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 9 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte ₺597M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+151.6 arttı (-₺1.2B → ₺597M). Kısa vadede olumlu momentum.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+22.9 arttı (₺3.6B → ₺4.4B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+103.8 arttı. Şirket büyüyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (₺597M) ama FCF negatif (-₺520M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+247.5 arttı (-₺966M → ₺1.4B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.0. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.50. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.1. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %4.4. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Reel Kâr Eriyor
Enflasyon düzeltmesi sonrası reel kâr %-51.7 düştü. Nominal artış enflasyonu karşılamıyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+35.2 artabilir (₺597M → ₺808M).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%97.1
VaR 95% ?
%10.62
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%14.79
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%9.99
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%97.2
04.02.2026 → 30.09.2026
الانحراف ?
0.06
Parametrik%10.62
Historik%9.97
Cornish-Fisher%10.63
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+39.8%
ROIC ?
3.2%
قيمة DCF ?
4.66
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+151.6 artarak 597.3M TL oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+22.5
Hasılat çeyreklik %+22.9 büyüdü (4.4B TL)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+103.8)
Brüt kâr marjı: %26.9
Brüt marj değişimi: %-2.0 puan
Net kâr marjı: %13.5
FAVÖK çeyreklik %+247.5 büyüdü (1.4B TL)
FAVÖK marjı güçlü: %32.2
Toplam borç: 4.5B TL
Net borç: 2.0B TL
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.12x
Cari oran: 1.99x — yeterli likidite
Nakit %-29.9 azaldı → 2.4B TL
İşletme nakit akışı negatif: -376.1M TL
Serbest nakit akışı negatif: -520.3M TL — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %1.6
ROA düşük: %0.7
Toplam varlıklar %+8.0 büyüdü → 82.7B TL
Özkaynak %+8.7 arttı → 37.9B TL
İşletme kârı pozitif: 810.5M TL
İşletme kârı büyüme: %+14.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 16.5x (Faiz: 86.3M TL)
Ödenmiş sermaye: 1.6B TL
Net işletme sermayesi pozitif: 17.5B TL
İşletme sermayesi değişimi: %+9.8
CAPEX: 144.2M TL (Hasılatın %3.3'i)
Fiyat TRAMA-99 altında: %-18.5 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 14.39 TL
البيانات المعدلة حسب التضخم?
Reel net kâr %51.7 düştü — nominal artış enflasyonu karşılayamıyor
Reel hasılat %14.9 arttı — satışlar enflasyonun üzerinde büyüyor
Reel özkaynak son 24 çeyrekte %348 arttı — gerçek sermaye birikimi
Yıllık %32 enflasyona rağmen reel büyüme devam ediyor
ربع سنوي مؤشر أسعار المستهلك سنوياً Deflator صافي الربح الاسمي صافي الربح الحقيقي نمو حقيقي الإيرادات الاسمية الإيرادات الحقيقية Reel ROE
2026/6 %32 ×1.00 ₺597M ₺597M %-51.7 ₺4.4B ₺4.4B %6.3
2026/3 %31 ×1.07 ₺-1.2B ₺-1.2B %-162.5 ₺3.6B ₺3.9B %-13.3
2025/12 %31 ×1.18 ₺1.7B ₺2.0B %+247.0 ₺3.1B ₺3.7B %20.6
2025/9 %33 ×1.23 ₺465M ₺571M %-11.4 ₺2.9B ₺3.6B %6.3
2025/6 %35 ×1.32 ₺488M ₺644M %+135.9 ₺2.2B ₺2.9B %7.2
2025/3 %38 ×1.40 ₺195M ₺273M %-76.0 ₺1.3B ₺1.9B %3.1
2024/12 %44 ×1.54 ₺737M ₺1.1B %+166.6 ₺7.5B ₺11.6B %9.9
2024/9 %49 ×1.64 ₺-260M ₺-426M %-146.1 ₺2.5B ₺4.1B %-5.0
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %13.5
Net kâr marjı %13.5 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +45.6 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %4.4
ROE %4.4 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %32.2
FAVÖK marjı %32.2 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %26.9
Hasılat başına brüt kâr %26.9. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %-22.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %-22.7'i. Negatif FCF — şirket nakit tüketiyor.
التقييم
F/K Oranı 12.0x القطاع: 11.4x
F/K 12.0x — sektör medyanının (11.4x) %5 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 0.50x القطاع: 1.28x
PD/DD 0.50x — sektör medyanının (1.28x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 5.1x القطاع: 6.5x
EV/EBITDA 5.1x — sektör medyanı (6.5x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.99x
Cari oran 1.99x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.12x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 21.0x
Faiz karşılama 21.0x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+103.8
Hasılat yıllık %103.8 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+22.5
Net kâr yıllık %22.5 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 1.2B). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr -148.3M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
57/100
İyi sağlamlık (57/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+39.8%
Artı %39.8 beklenen değer (16.38) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 13.52 | PD/DD hedefi: 30.49 | EV/EBITDA hedefi: 14.86 | DCF hedefi: 4.66
Damodaran Değerleme
18/100
Düşük Damodaran skoru (18/100). ROIC (%3.2) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Çok Zayıf
Dalio Risk Analizi
84/100
Düşük borç riski (84/100). Faiz karşılama oranı 21.0x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 52/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.2
ROIC (%3.2) sermaye maliyetinin (34.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %34.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
4.66
DCF (4.66) güncel fiyatın %60.2 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 11.72
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: önceki yıl brüt kâr, önceki yıl hasılat verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
₺22.6
Graham değeri (₺22.6) güncel fiyatın %92.8 üzerinde — değer yatırımı açısından cazip.
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
12.0x vs 11.4x
Sektör medyanının %5 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.50x vs 1.28x
Sektörden %61 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.1x vs 6.5x
Sektörden %21 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.2 vs %34.9 WACC
ROIC 31.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%11.3 vs %29.2 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %11.3
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (11.72), TRAMA-99 çizgisinin %18.5 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 11.72
TRAMA: 14.39
الفرق: %-18.5
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
▲ KAP alım · ▼ KAP satım · ◆ KAP bildirim — KAP açıklamaları (içsel bilgi / pay-alım-satım / önemli-pay sahipliği); resmî bildirim, gün-içi gecikmeli.
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
Reel vs Nominal Net Kâr (TÜFE Düzeltmeli) ?
Reel vs Nominal Hasılat (TÜFE Düzeltmeli) ?

İçeriden Alım-Satım Akışı

Kim aldı, kim sattı, ne kadar

KLRHO — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.