Reel net kâr %105.4 düştü — nominal artış enflasyonu karşılayamıyor
Reel hasılat %95.2 düştü — fiyatlama gücü yetersiz
Reel ROE %-2.1 — enflasyon düzeltmesinden sonra zarar
Yıllık %31 enflasyon altında eziliyor — reel küçülme
| Quarter |
CPI YoY |
Deflator |
Nominal Net Profit |
Real Net Profit |
Real Growth |
Nominal Revenue |
Real Revenue |
Reel ROE |
| 2026/3 |
%31 |
×1.07 |
₺-22M |
₺-23M |
%-105.4 |
₺47M |
₺51M |
%-2.1 |
| 2025/12 |
%31 |
×1.18 |
₺365M |
₺430M |
%+225.2 |
₺901M |
₺1.1B |
%39.0 |
| 2025/6 |
%35 |
×1.32 |
₺-100M |
₺-132M |
%-128.1 |
₺65M |
₺86M |
%-14.8 |
| 2025/3 |
%38 |
×1.40 |
₺-337M |
₺-472M |
%-249.3 |
₺-37M |
₺-52M |
%-64.3 |
| 2024/12 |
%44 |
×1.54 |
₺205M |
₺316M |
%-24.2 |
₺205M |
₺315M |
%29.3 |
| 2024/9 |
%49 |
×1.64 |
₺-254M |
₺-416M |
%-140.1 |
— |
— |
— |
| 2024/6 |
%72 |
×1.78 |
₺-582M |
₺-1.0B |
— |
— |
— |
— |
Fundamental & Technical Analysis
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (2.42), TRAMA-99 çizgisinin %24.2 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Price:: 2.42
TRAMA: 3.1943
Difference: %-24.2
Net Kâr Marjı
%-45.8
Net kâr marjı %-45.8 — zarar dönemi. Bir önceki çeyreğe göre -86.3 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM)
%8.8
ROE %8.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı
%-43.1
FAVÖK marjı %-43.1 — operasyonel zarar.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM)
%15.8
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %15.8'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
F/K Oranı
8.5x
Sector: 15.3x
F/K 8.5x — sektör medyanının (15.3x) %44 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı
0.68x
Sector: 1.09x
PD/DD 0.68x — sektör medyanının (1.09x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
Cari Oran
4.46x
Cari oran 4.46x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Borç / Özkaynak
0.00x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı
-33.3x
Faiz karşılama -33.3x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
Hasılat Büyümesi (YoY)
%+226.7
Hasılat yıllık %226.7 büyüdü (2026/3) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY)
%+93.6
Zarar %93.6 azaldı — iyileşme devam ediyor.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+29.8%
Artı %29.8 beklenen değer (3.18) ile güncel fiyat karşılaştırması. 2/4 değerleme modeli 'AL' sinyali veriyor. Model güveni %56.
Bileşenler: FK hedefi: 3.38 | PD/DD hedefi: 3.96
Damodaran Değerleme
49/100
Düşük Damodaran skoru (49/100). DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: ROIC banka/finans için tanımsız — mevduat/prim fonlaması borç değil hammaddedir; değerleme öz-sermaye (P/DD) tabanlı yapılır; DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Orta
Dalio Risk Analizi
81/100
Düşük borç riski (81/100). Faiz karşılama oranı -33.3x — zayıf, kırılgan.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 43/100
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); brüt kâr verisi eksik → marj karşılaştırılamadı (C8)
Zayıf
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.0824 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ Sector Comparison
Sektör medyanının %44 altında — ucuz
Sektörden %38 daha ucuz (defter değerine göre)
Analyst Views and Target Price — external source
Bu bölümdeki dereceler ve hedef fiyat, aracı kurum analistlerinin kendi
beyanlarıdır; Lothien'in görüşü değildir ve doğrulanmamıştır.
This is not investment advice.
HDFGS — Participation Finance Compliance
Loading…