GNEGenesis Energy Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
1.93
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
56/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
59/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$1.5
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
72%
Сводка надежности Lothien
36/100
Lothien Sağlamlık: Zayıf (36/100)
Olumsuz göstergeler ağır basıyor. Finansal yapıda zayıflıklar mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 2 | Negatif: 5 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$17M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-50.0 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-24.2 düştü. Şirket daralmada.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %3.0. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$46M) kârın %272'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 37.0. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.
Düşük ROE
ROE: %2.8. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%28.5
VaR 95% ?
%2.99
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%4.21
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%4.11
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%20.3
24.10.2025 → 23.03.2026
Асимметрия ?
-0.20
Parametrik%2.99
Historik%3.36
Cornish-Fisher%3.05
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+23.3%
ROIC ?
5.0%
Значение DCF ?
2.47
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (17.1M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr %-50.0 geriledi
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (569.0M AUD)
Yıllık hasılat daraldı (%-24.2)
Brüt kâr marjı güçlü: %37.4
Net kâr marjı düşük: %3.0
FAVÖK yatay seyrede (87.0M AUD)
FAVÖK marjı: %15.3
Toplam borç: 919.7M AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 802.5M AUD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.38x
Cari oran < 1: 0.86x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 117.2M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 510.9M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 46.5M AUD
ROE düşük: %0.7
ROA düşük: %0.4
Toplam varlıklar: 4.8B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 2.4B AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 53.8M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 7.1x (Faiz: 12.3M AUD)
Ödenmiş sermaye: 1.3B AUD
Net işletme sermayesi negatif: -122.5M AUD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 56.7M AUD (Hasılatın %10.0'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-6.9 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 2.08 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %15
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %3.0
Net kâr marjı %3.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %2.8
ROE %2.8 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %15.3
FAVÖK marjı %15.3 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %37.4
Hasılat başına brüt kâr %37.4. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %8.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %8.2'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Оценка
F/K Oranı 37.0x Сектор: 29.5x
F/K 37.0x — sektör medyanının (29.5x) %26 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.05x Сектор: 2.27x
PD/DD 1.05x — sektör medyanının (2.27x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 9.6x Сектор: 11.0x
EV/EBITDA 9.6x — sektör medyanı (11.0x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 0.86x
Cari oran 0.86x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 2.6x
Net Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.38x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 7.1x
Faiz karşılama 7.1x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %-24.2
Hasılat yıllık %-24.2 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-50.0
Net kâr yıllık %-50.0 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 25.9M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 25.6M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
56/100
İyi sağlamlık (56/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+23.3%
Artı %23.3 beklenen değer (2.38) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 1.49 | PD/DD hedefi: 4.22 | EV/EBITDA hedefi: 2.22 | DCF hedefi: 2.47
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%5.0) – WACC (%9.8) farkı -4.8 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
59/100
Orta düzey borç riski (59/100). Faiz karşılama oranı 7.1x — güçlü. Borç/EBITDA 2.6x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 82/100 | Borç Servis: 71/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%5.0
ROIC (%5.0) sermaye maliyetinin (9.8%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %9.8
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
2.47
DCF modeli 2.47 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %27.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 1.93
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$1.5
Graham içsel değer: A$1.5. Pahalı
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
37.0x vs 29.5x
Sektör medyanının %26 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.05x vs 2.27x
Sektörden %54 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.6x vs 11.0x
Sektörden %13 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%5.0 vs %9.8 WACC
ROIC 4.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%3.0 vs %15.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %3.0
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (1.93), TRAMA-99 çizgisinin %6.9 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Цена:: 1.93
TRAMA: 2.08
Разница: %-6.9
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
GNE — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.