G24Nemetschek

🇩🇪 Xetra
80.30
EUR
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
71/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
60/100
Dalio Risk ?
68/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
€43.5
Pahalı
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
78/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (78/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 9 | Negatif: 3 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte €63M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%-7.8). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+61.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %91.9 → %99.1 (+7.2 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %32.8. Her 100€ satıştan 33€ kâr kalıyor.
Likidite Riski
Cari oran 0.23x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+945.8 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (€262M) kârın %415'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %27.2. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 71/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-20.3 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+46.2 artabilir (€63M → €92M).

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Orta
252 дней
Годовая волатильность ?
%33.6
VaR 95% ?
%3.56
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%5.00
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%4.69
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%38.3
22.10.2025 → 24.03.2026
Асимметрия ?
0.12
Parametrik%3.56
Historik%3.22
Cornish-Fisher%3.43
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+51.0%
ROIC ?
15.5%
Значение DCF ?
193.79
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-7.8 düşerek 63.2M EUR oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+61.9
Hasılat çeyreklik %+7.3 büyüdü (192.7M EUR)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+20.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %99.1
Brüt marj değişimi: %+7.2 puan
Net kâr marjı yüksek: %32.8
FAVÖK çeyreklik %-6.3 düştü (108.7M EUR)
FAVÖK marjı güçlü: %56.4
Toplam borç %+945.8 arttı → 436.1M EUR
Net borç hasılatın üzerinde: 402.8M EUR
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.38x
Cari oran < 1: 0.23x — likidite riski
Nakit %+41.6 arttı → 33.3M EUR
İşletme nakit akışı pozitif: 272.0M EUR
Serbest nakit akışı pozitif: 262.3M EUR
ROE düşük: %5.5
ROA: %2.8
Toplam varlıklar: 2.2B EUR (%+0.5)
Özkaynak %-20.3 azaldı → 1.2B EUR
İşletme kârı pozitif: 86.5M EUR
Faiz karşılama oranı güçlü: 23.0x (Faiz: 4.7M EUR)
Ödenmiş sermaye: 69.6M EUR
Net işletme sermayesi negatif: -384.2M EUR — kısa vadeli baskı
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+10.4 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 72.71 EUR
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %5
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %32.8
Net kâr marjı %32.8 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre -5.4 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %27.2
ROE %27.2 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %56.4
FAVÖK marjı %56.4 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %99.1
Hasılat başına brüt kâr %99.1. Güçlü fiyatlama gücü.
Оценка
F/K Oranı 15.5x Сектор: 29.1x
F/K 15.5x — sektör medyanının (29.1x) %47 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 4.75x Сектор: 3.78x
PD/DD 4.75x — sektör medyanının (3.78x) %26 üzerinde.
EV/EBITDA 14.8x Сектор: 16.4x
EV/EBITDA 14.8x — sektör medyanı (16.4x) ile uyumlu.
Задолженность
Cari Oran 0.23x
Cari oran 0.23x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 1.1x
Net Borç/EBITDA 1.1x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.38x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 14.1x
Faiz karşılama 14.1x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %+20.0
Hasılat yıllık %20.0 büyüdü — sağlıklı büyüme hızı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+61.9
Net kâr yıllık %61.9 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
71/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (71/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+51.0%
Artı %51.0 beklenen değer (121.29) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 145.00 | PD/DD hedefi: 69.06 | EV/EBITDA hedefi: 89.20 | DCF hedefi: 193.79
Damodaran Değerleme
60/100
Orta Damodaran skoru (60/100). ROIC (%15.5) – WACC (%11.7) farkı +3.7 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
68/100
Orta düzey borç riski (68/100). Faiz karşılama oranı 14.1x — güçlü. Borç/EBITDA 1.1x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 80/100 | Borç Servis: 56/100 | Kalite: 97/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%15.5
ROIC (%15.5) sermaye maliyetini hafifçe (3.7 puan) aşıyor.
WACC: %11.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
193.79
DCF modeli 193.79 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %141.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 80.30
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
€43.5
Güncel fiyat Graham değerinin %45.8 üzerinde (€43.5) — Graham'a göre pahalı.
Pahalı
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
15.5x vs 29.1x
Sektör medyanının %47 altında — ucuz
PD/DD Oranı
4.75x vs 3.78x
Sektörden %26 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
14.8x vs 16.4x
Sektörden %10 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%15.5 vs %11.7 WACC
ROIC 3.7 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%37.6 vs %52.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %37.6
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (80.30), TRAMA-99 çizgisinin %10.4 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
Цена:: 80.30
TRAMA: 72.71
Разница: %+10.4
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
G24 — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.