EVTEVT Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
14.59
AUD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
47/100
Orta
Neden bu skor?
Damodaran ?
37/100
Dalio Risk ?
45/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$6.3
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
67%
ملخص متانة لوذيان
53/100
Lothien Sağlamlık: Orta (53/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 3 | Negatif: 2 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$13M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+51.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 1.44x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Likidite Riski
Cari oran 0.54x — kısa vadeli borçları karşılama kapasitesi düşük. Nakit sıkışıklığı riski var.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$30M) kârın %240'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Yüksek F/K Uyarısı
Trailing F/K: 46.9. Piyasa yüksek büyüme bekliyor ya da hisse pahalı. Büyüme gerçekleşmezse düşüş riski yüksek.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%27.1
VaR 95% ?
%2.74
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.91
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%3.37
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%24.0
11.11.2025 → 13.05.2026
الانحراف ?
0.67
Parametrik%2.74
Historik%2.51
Cornish-Fisher%2.25
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-15.3%
ROIC ?
2.9%
قيمة DCF ?
11.54
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (12.7M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi %+51.9
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (320.2M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%+7.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %76.4
Net kâr marjı düşük: %4.0
FAVÖK yatay seyrede (77.0M AUD)
FAVÖK marjı: %24.1
Toplam borç: 1.4B AUD
Net borç hasılatın üzerinde: 1.3B AUD
Borç/Özkaynak oranı yüksek: 1.51x
Cari oran < 1: 0.54x — likidite riski
Nakit ve benzerleri: 64.9M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 259.0M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 30.4M AUD
ROE düşük: %1.4
ROA düşük: %0.5
Toplam varlıklar: 2.7B AUD (%+0.0)
Özkaynak: 920.5M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 23.4M AUD
Faiz karşılama oranı güçlü: 5.6x (Faiz: 13.8M AUD)
Ödenmiş sermaye: 162.5M AUD
Net işletme sermayesi negatif: -189.8M AUD — kısa vadeli baskı
CAPEX: 34.3M AUD (Hasılatın %10.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 üzerinde: %+8.9 — teknik trend olumlu
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 13.39 AUD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %8
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %4.0
Net kâr marjı %4.0 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %5.5
ROE %5.5 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %24.1
FAVÖK marjı %24.1 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %76.4
Hasılat başına brüt kâr %76.4. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %9.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %9.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 46.9x القطاع: 22.8x
F/K 46.9x — sektör medyanının (22.8x) %105 üzerinde. Pahalı bölge.
PD/DD Oranı 2.58x القطاع: 2.72x
PD/DD 2.58x — sektör medyanı (2.72x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 12.0x القطاع: 9.4x
EV/EBITDA 12.0x — sektör medyanının (9.4x) %28 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 0.54x
Cari oran 0.54x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 4.5x
Net Borç/EBITDA 4.5x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 1.51x
Borç/Özkaynak 1.51x — yüksek kaldıraç. Borç döngüsü değişimlerine karşı hassas.
Faiz Karşılama Oranı 5.6x
Faiz karşılama 5.6x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+7.1
Hasılat yıllık %7.1 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+51.9
Net kâr yıllık %51.9 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 10.5M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 7.4M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
47/100
Orta düzey sağlamlık (47/100). Değerleme ve risk kriterleri karma sinyal veriyor. Detaylı inceleme önerilir.
Orta
Potansiyel
-15.3%
Eksi %15.3 beklenen değer (12.36) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %67.
Bileşenler: FK hedefi: 7.36 | PD/DD hedefi: 15.63 | EV/EBITDA hedefi: 11.39 | DCF hedefi: 11.54
Damodaran Değerleme
37/100
Düşük Damodaran skoru (37/100). ROIC (%2.9) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
45/100
Yüksek borç riski (45/100). Faiz karşılama oranı 5.6x — güçlü. Borç/EBITDA 4.5x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 37/100 | Borç Servis: 61/100 | Kalite: 77/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.9
ROIC (%2.9) sermaye maliyetinin (8.9%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
11.54
DCF (11.54) güncel fiyatın %20.9 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 14.59
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Nötr
Graham İçsel Değer
A$6.3
Graham içsel değer: A$6.3. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
46.9x vs 22.8x
Sektör medyanının %105 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
2.58x vs 2.72x
Sektörden %5 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
12.0x vs 9.4x
Sektörden %28 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.9 vs %8.9 WACC
ROIC 6.0 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%4.0 vs %24.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %4.0
TRAMA-99 Trend — Yükseliş Trendi
Fiyat (14.59), TRAMA-99 çizgisinin %8.9 üzerinde. Yükseliş trendi sürmekte; trend değişimi için TRAMA'ya yaklaşma takip edilmeli.
السعر:: 14.59
TRAMA: 13.39
الفرق: %+8.9
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
EVT — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.