CUVClinuvel Pharmaceuticals Limited

🇦🇺 Avustralya Borsası
7.56
AUD
Оценки анализа
Оценка надежности Lothien?
81/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
79/100
Dalio Risk ?
98/100
Piotroski ?
2/9
Zayıf
Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Graham ?
A$9.1
Makul
Активная метрика?
4/4
Уверенность?
75%
Сводка надежности Lothien
73/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (73/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte A$8M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-1.0 düştü. Şirket daralmada.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %36.1. Her 100A$ satıştan 36A$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından A$250M fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 14.81x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (A$9M) kârın %104'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 11.3. Makul değerleme aralığında.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 3.2. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 81/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

Дата данных 2026-10-16 Не является инвестиционной рекомендацией; цифры — результат расчёта по правилам модели. Как рассчитываются оценки

Паспорт оценки
Дата данных 2026-10-16
Периодичность обновления Плановый расчёт в рабочие дни в 19:30 по стамбульскому времени; не каждый символ обновляется при каждом запуске

Кратко о методикеОценка надёжности Lothien (0–100) — взвешенное сочетание частных оценок, рассчитанных по фиксированным правилам на основе опубликованной финансовой отчётности и ценовых данных (оценка по Дамодарану, риск по Далио, F-показатель Пиотроски, качество прибыли, моментум и другие). Правила применяются автоматически к каждой охваченной акции с весами, которые зависят от сектора.

ДопущенияРасчёты опираются на последнюю опубликованную компанией финансовую отчётность и на ценовые данные, которые могут поступать с задержкой. Если отчётность за четыре квартала не опубликована, годовые показатели могут масштабироваться по имеющимся кварталам. Параметры модели — безрисковая ставка, премия за риск и долгосрочный рост — фиксированные допущения для каждой биржи и не содержат ожиданий по конкретной компании.

Конфликт интересовЗаявление о том, владеют ли MIDAK, оператор Lothien, или его команда позициями в этих акциях, не публиковалось. Показатели рассчитываются автоматически по одним и тем же правилам без учёта таких позиций.

ПредупреждениеЭта информация не относится к инвестиционному консультированию и не является инвестиционной рекомендацией. Показатели — результат работы моделей, основанных на правилах, и могут не соответствовать вашему финансовому положению или вашим предпочтениям по риску и доходности. Решение об инвестициях, принятое только на основе этой информации, может не привести к ожидаемым результатам.

Результат модели; не является инвестиционной рекомендацией; разные модели могут расходиться. Сообщить об ошибке

Анализ рисков (VaR) Yüksek
252 дней
Годовая волатильность ?
%41.9
VaR 95% ?
%4.48
макс. дневной убыток
VaR 99% ?
%6.27
макс. дневной убыток
CVaR 95% ?
%6.29
ожидаемый убыток (хвост)
Макс. просадка ?
%44.7
19.12.2025 → 15.10.2026
Асимметрия ?
-0.27
Parametrik%4.48
Historik%3.88
Cornish-Fisher%4.49
Распределение доходности
Оценка стоимости
Потенциал?
+116.8%
ROIC ?
123.6%
Значение DCF ?
13.25
Долговой цикл?
Erken Genişleme
Анализ баланса? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (8.5M AUD, %+0.0)
Yıllık net kâr büyümesi sınırlı (%-6.2)
Hasılat çeyreklik yatay kaldı (23.5M AUD)
Yıllık hasılat büyümesi ılımlı (%-1.0)
Brüt kâr marjı güçlü: %83.2
Net kâr marjı yüksek: %36.1
FAVÖK yatay seyrede (10.1M AUD)
FAVÖK marjı güçlü: %43.1
Toplam borç: 1.9M AUD
Net nakit pozisyonunda: -250.1M AUD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.01x
Cari oran güçlü: 14.81x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 252.1M AUD
İşletme nakit akışı pozitif: 36.9M AUD
Serbest nakit akışı pozitif: 8.8M AUD
ROE düşük: %3.1
ROA: %2.9
Toplam varlıklar: 295.1M AUD (%+0.0)
Özkaynak: 272.9M AUD (%+0.0)
İşletme kârı pozitif: 9.9M AUD
Ödenmiş sermaye: 50.4M AUD
Net işletme sermayesi pozitif: 265.4M AUD
CAPEX: 400,485 AUD (Hasılatın %1.7'i)
Son 8 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-25.6 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 10.17 AUD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %96'i
Фундаментальный и технический анализ
Рентабельность
Net Kâr Marjı %36.1
Net kâr marjı %36.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %12.4
ROE %12.4 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %43.1
FAVÖK marjı %43.1 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %83.2
Hasılat başına brüt kâr %83.2. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %37.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %37.6'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Оценка
F/K Oranı 11.3x Сектор: 35.0x
F/K 11.3x — sektör medyanının (35.0x) %68 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.40x Сектор: 3.02x
PD/DD 1.40x — sektör medyanının (3.02x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 3.2x Сектор: 15.0x
EV/EBITDA 3.2x — sektör medyanının (15.0x) %78 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Задолженность
Cari Oran 14.81x
Cari oran 14.81x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.0x
Net Borç/EBITDA 0.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.01x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 348.5x
Faiz karşılama 348.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Рост
Hasılat Büyümesi (YoY) %-1.0
Hasılat yıllık %-1.0 geriledi — hafif düşüş, yakından izlenmeli.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-6.2
Net kâr yıllık %-6.2 gerilemiş — kârlılık baskı altında.
Sezonsellik Analizi Q1 (Oca-Mar)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 8.8M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 8.8M).
Пояснения к оценкам
Lothien Sağlamlık
81/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (81/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+116.8%
Artı %116.8 beklenen değer (16.39) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 22.68 | PD/DD hedefi: 16.84 | EV/EBITDA hedefi: 22.68 | DCF hedefi: 13.25
Damodaran Değerleme
79/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (79/100). ROIC (%123.6) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Güçlü
Dalio Risk Analizi
98/100
Düşük borç riski (98/100). Faiz karşılama oranı 348.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 99/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%123.6
ROIC (%123.6) sermaye maliyetini 110.2 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %13.4
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
13.25
DCF modeli 13.25 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %75.3 ucuz.
Mevcut fiyat: 7.56
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
2/9
Zayıf Piotroski (2/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
A$9.1
Graham içsel değer: A$9.1. Makul
Makul
⚖️ Сравнение секторов
F/K Oranı
11.3x vs 35.0x
Sektör medyanının %68 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.40x vs 3.02x
Sektörden %54 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
3.2x vs 15.0x
Sektörden %78 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%123.6 vs %13.4 WACC
ROIC 110.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%36.1 vs %43.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %36.1
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (7.56), TRAMA-99 çizgisinin %25.6 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
Цена:: 7.56
TRAMA: 10.17
Разница: %-25.6
Графики
Индикаторы
Отклонение BB ?
Пороги RSI ?

График цен ?
RSI (14) ?
Полосы Боллинджера ?
MACD ?
Цена на базе золота + TRAMA (Акция / Грамм золота) ?
Коэффициент P/E ?
Коэффициент P/B ?
EBITDA ?
Чистый оборотный капитал ?
Коэффициент текущей ликвидности ?
CUV — Соответствие нормам исламских финансов
Загрузка…
Баллы надёжности Lothien и анализы на этой странице предназначены только для информационных целей. Они не являются инвестиционной рекомендацией. Перед принятием инвестиционных решений проконсультируйтесь с лицензированным инвестиционным консультантом.