5534Chong Hong Construction Co., Ltd.

🇹🇼 Tayvan Borsası
70.30
TWD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
75/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
51/100
Dalio Risk ?
53/100
Piotroski ?
5/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$92.6
Makul
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
95/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (95/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 11 | Negatif: 1 | Nötr: 2
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$264M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+372.5 arttı (NT$56M → NT$264M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+928.9 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+64.7 arttı (NT$877M → NT$1.4B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+138.5 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %25.2 → %30.5 (+5.3 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %18.3. Her 100NT$ satıştan 18NT$ kâr kalıyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.84x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (NT$389M) kârın %147'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+317.6 arttı (NT$84M → NT$351M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.5. Makul değerleme aralığında.
Yüksek EV/EBITDA
EV/EBITDA: 17.5. Pahalı değerleme.
Lothien Sağlamlık Skoru: 75/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%22.3
VaR 95% ?
%2.33
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%3.29
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.86
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%19.2
24.12.2025 → 14.10.2026
الانحراف ?
0.70
Parametrik%2.33
Historik%1.81
Cornish-Fisher%1.88
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+58.3%
ROIC ?
4.5%
قيمة DCF ?
174.96
دورة الديون?
Geç Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+372.5 artarak 264.0M TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+928.9
Hasılat çeyreklik %+64.7 büyüdü (1.4B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+138.5)
Brüt kâr marjı: %30.5
Brüt marj değişimi: %+5.3 puan
Net kâr marjı yüksek: %18.3
FAVÖK çeyreklik %+317.6 büyüdü (351.5M TWD)
FAVÖK marjı: %24.3
Toplam borç: 19.6B TWD
Net borç hasılatın üzerinde: 17.9B TWD
Borç/Özkaynak oranı: 0.92x
Cari oran: 1.85x — yeterli likidite
Nakit %+19.0 arttı → 1.7B TWD
İşletme nakit akışı pozitif: 388.9M TWD
Serbest nakit akışı pozitif: 388.9M TWD
ROE düşük: %1.2
ROA düşük: %0.5
Toplam varlıklar: 48.8B TWD (%+2.5)
Özkaynak %-5.9 azaldı → 21.2B TWD
İşletme kârı pozitif: 329.6M TWD
İşletme kârı büyüme: %+336.5
Faiz karşılama oranı: 3.7x (Faiz: 95.3M TWD)
Ödenmiş sermaye: 315.3M TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 22.2B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %-5.7
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-17.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 85.01 TWD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %99'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %18.3
Net kâr marjı %18.3 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +11.9 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %8.1
ROE %8.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %24.3
FAVÖK marjı %24.3 — iyi operasyonel performans.
Brüt Kâr Marjı %30.5
Hasılat başına brüt kâr %30.5. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %24.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %24.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 12.5x القطاع: 17.3x
F/K 12.5x — sektör medyanına (17.3x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 1.05x القطاع: 3.12x
PD/DD 1.05x — sektör medyanının (3.12x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 17.5x القطاع: 12.1x
EV/EBITDA 17.5x — sektör medyanının (12.1x) %45 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.85x
Cari oran 1.85x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 8.5x
Net Borç/EBITDA 8.5x — aşırı kaldıraç. Kırılgan borç profili.
Borç / Özkaynak 0.92x
Borç/Özkaynak 0.92x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 5.2x
Faiz karşılama 5.2x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+138.5
Hasılat yıllık %138.5 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+928.9
Net kâr yıllık %928.9 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
75/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (75/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+58.3%
Artı %58.3 beklenen değer (112.08) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 92.88 | PD/DD hedefi: 212.40 | EV/EBITDA hedefi: 48.69 | DCF hedefi: 174.96
Damodaran Değerleme
51/100
Orta Damodaran skoru (51/100). ROIC (%4.5) – WACC (%7.3) farkı -2.8 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
53/100
Orta düzey borç riski (53/100). Faiz karşılama oranı 5.2x — güçlü. Borç/EBITDA 8.5x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 38/100 | Borç Servis: 91/100 | Kalite: 74/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%4.5
ROIC (%4.5) sermaye maliyetinin (7.3%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.3
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
174.96
DCF modeli 174.96 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %147.1 ucuz.
Mevcut fiyat: 70.80
Borç Döngüsü Fazı
Geç Genişleme
Borç döngüsü fazı: Geç Genişleme
Piotroski F-Score
5/9
Orta Piotroski (5/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
NT$92.6
Graham içsel değer: NT$92.6. Makul
Makul
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
12.5x vs 17.3x
Sektör medyanının %28 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.05x vs 3.12x
Sektörden %66 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
17.5x vs 12.1x
Sektörden %45 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%4.5 vs %7.3 WACC
ROIC 2.8 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%19.6 vs %25.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %19.6
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (70.30), TRAMA-99 çizgisinin %17.3 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 70.30
TRAMA: 85.01
الفرق: %-17.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
5534 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.