3006Elite Semiconductor Microelectronics Technology Inc.

🇹🇼 Tayvan Borsası
244.50
TWD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
86/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
83/100
Dalio Risk ?
93/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$209.1
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
100/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (100/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 17 | Negatif: 1 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$5.9B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+186.2 arttı (NT$2.1B → NT$5.9B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+912.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+91.9 arttı (NT$7.3B → NT$13.9B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+324.1 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %47.5 → %68.7 (+21.2 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %42.4. Her 100NT$ satıştan 42NT$ kâr kalıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından NT$12.5B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.67x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (NT$7.4B) kârın %126'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+198.6 arttı (NT$2.5B → NT$7.5B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 5.4. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 4.9. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %56.3. Sermaye verimli kullanılıyor.
Lothien Sağlamlık Skoru: 86/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+45.9 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-48.1 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%83.4
VaR 95% ?
%8.03
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%11.61
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%9.24
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%38.3
02.06.2026 → 30.07.2026
الانحراف ?
0.18
Parametrik%8.03
Historik%7.93
Cornish-Fisher%7.82
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+124.5%
ROIC ?
124.5%
قيمة DCF ?
585.11
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+186.2 artarak 5.9B TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+912.7
Hasılat çeyreklik %+91.9 büyüdü (13.9B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+324.1)
Brüt kâr marjı güçlü: %68.7
Brüt marj değişimi: %+21.2 puan
Net kâr marjı yüksek: %42.4
FAVÖK çeyreklik %+198.6 büyüdü (7.5B TWD)
FAVÖK marjı güçlü: %53.7
Toplam borç: 2.0B TWD
Net nakit pozisyonunda: -12.5B TWD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.11x
Cari oran güçlü: 2.67x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %+106.6 arttı → 14.5B TWD
İşletme nakit akışı pozitif: 7.6B TWD
Serbest nakit akışı pozitif: 7.4B TWD
ROE yüksek: %31.1 — özkaynak verimli kullanılıyor
ROA güçlü: %19.6 — varlıklar etkin kullanılıyor
Toplam varlıklar %+49.8 büyüdü → 30.1B TWD
Özkaynak %+45.9 arttı → 19.0B TWD
İşletme kârı pozitif: 7.2B TWD
İşletme kârı büyüme: %+218.1
Faiz karşılama oranı güçlü: 786.1x (Faiz: 9.5M TWD)
Ödenmiş sermaye: 284.5M TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 17.2B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %+46.8
CAPEX: 150.5M TWD (Hasılatın %1.1'i)
Son 3 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+2.1
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 239.57 TWD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %42.4
Net kâr marjı %42.4 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +14.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %56.3
ROE %56.3 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %53.7
FAVÖK marjı %53.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %68.7
Hasılat başına brüt kâr %68.7. Güçlü fiyatlama gücü.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %38.3
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %38.3'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 5.4x القطاع: 27.6x
F/K 5.4x — sektör medyanının (27.6x) %80 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 3.43x القطاع: 3.41x
PD/DD 3.43x — sektör medyanının (3.41x) %1 üzerinde.
EV/EBITDA 4.9x القطاع: 14.9x
EV/EBITDA 4.9x — sektör medyanının (14.9x) %67 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 2.67x
Cari oran 2.67x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.11x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 211.9x
Faiz karşılama 211.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+324.1
Hasılat yıllık %324.1 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+912.7
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
86/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (86/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+124.5%
Artı %124.5 beklenen değer (514.09) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 687.00 | PD/DD hedefi: 264.83 | EV/EBITDA hedefi: 687.00 | DCF hedefi: 585.11
Damodaran Değerleme
83/100
Güçlü Damodaran değerlemesi (83/100). ROIC (%124.5) sermaye maliyetini aşıyor, şirket değer yaratıyor.
Çok Güçlü
Dalio Risk Analizi
93/100
Düşük borç riski (93/100). Faiz karşılama oranı 211.9x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 95/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 71/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%124.5
ROIC (%124.5) sermaye maliyetini 112.6 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %11.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
585.11
DCF modeli 585.11 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %155.5 ucuz.
Mevcut fiyat: 229.00
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
NT$209.1
Graham içsel değer: NT$209.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
5.4x vs 27.6x
Sektör medyanının %80 altında — ucuz
PD/DD Oranı
3.43x vs 3.41x
Sektörden %1 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
4.9x vs 14.9x
Sektörden %67 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%124.5 vs %11.9 WACC
ROIC 112.6 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%28.2 vs %36.3 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %28.2
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (244.50), TRAMA-99 çizgisi (239.57) ile yakın seviyede (%+2.1). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 244.50
TRAMA: 239.57
الفرق: %+2.1
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
3006 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.