2314Lee & Man Paper Manufacturing Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
3.32
HKD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
77/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
60/100
Dalio Risk ?
51/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
HK$8.5
Ucuz
مقياس نشط?
3/4
ثقة?
69%
ملخص متانة لوذيان
85/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (85/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 9 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$2.5B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+415.8 arttı (HK$485M → HK$2.5B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+415.8 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+339.1 arttı (HK$6.7B → HK$29.2B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+339.1 arttı. Şirket büyüyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (HK$2.5B) ama FCF negatif (-HK$935M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+289.8 arttı (HK$684M → HK$2.7B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 3.1. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.43. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Lothien Sağlamlık Skoru: 77/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-65.1 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%36.8
VaR 95% ?
%3.73
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.31
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.58
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%31.0
12.02.2026 → 26.06.2026
الانحراف ?
0.52
Parametrik%3.73
Historik%3.21
Cornish-Fisher%3.28
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+87.3%
ROIC ?
3.6%
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+415.8
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+339.1)
Brüt kâr marjı düşük: %15.6
Net kâr marjı: %8.6
FAVÖK marjı düşük: %9.1
Toplam borç: 21.9B HKD
Net borç: 20.0B HKD
Borç/Özkaynak oranı: 0.66x
Cari oran: 1.11x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.9B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 3.7B HKD
Serbest nakit akışı negatif: -934.7M HKD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %7.6
ROA: %4.1
Ödenmiş sermaye: 4.3B HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 1.3B HKD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+0.4
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 3.31 HKD
Sabit varlık ağırlıklı bilanço: Dönen varlıklar %22
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %8.6
Net kâr marjı %8.6 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +1.3 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %10.9
ROE %10.9 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %9.1
FAVÖK marjı %9.1 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %15.6
Hasılat başına brüt kâr %15.6. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %0.6
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %0.6'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 3.1x القطاع: 9.6x
F/K 3.1x — sektör medyanının (9.6x) %68 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 0.43x القطاع: 1.11x
PD/DD 0.43x — sektör medyanının (1.11x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 7.2x القطاع: 7.7x
EV/EBITDA 7.2x — sektör medyanı (7.7x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 1.11x
Cari oran 1.11x — sınırda, dikkat gerektirir.
Net Borç / EBITDA 4.6x
Net Borç/EBITDA 4.6x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.66x
Borç/Özkaynak 0.66x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 6.4x
Faiz karşılama 6.4x — faiz yükümlülükleri rahatça karşılanıyor.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+339.1
Hasılat yıllık %339.1 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+415.8
Net kâr yıllık %415.8 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 1.1B). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 412.5M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
77/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (77/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+87.3%
Artı %87.3 beklenen değer (6.18) ile güncel fiyat karşılaştırması. 3/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %69.
Bileşenler: FK hedefi: 9.69 | PD/DD hedefi: 8.78 | EV/EBITDA hedefi: 3.52
Damodaran Değerleme
60/100
Orta Damodaran skoru (60/100). ROIC (%3.6) – WACC (%6.2) farkı -2.6 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
51/100
Orta düzey borç riski (51/100). Faiz karşılama oranı 6.4x — güçlü. Borç/EBITDA 4.6x — yüksek borç yükü.
Kaldıraç: 50/100 | Borç Servis: 78/100 | Kalite: 61/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%3.6
ROIC (%3.6) sermaye maliyetinin (6.2%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %6.2
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
HK$8.5
Graham içsel değer: HK$8.5. Ucuz
Ucuz
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
3.1x vs 9.6x
Sektör medyanının %68 altında — ucuz
PD/DD Oranı
0.43x vs 1.11x
Sektörden %61 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.2x vs 7.7x
Sektörden %6 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%3.6 vs %6.2 WACC
ROIC 2.6 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%8.0 vs %9.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %8.0
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (3.32), TRAMA-99 çizgisi (3.31) ile yakın seviyede (%+0.4). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 3.32
TRAMA: 3.31
الفرق: %+0.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
2314 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.