2014Chung Hung Steel Corporation

🇹🇼 Tayvan Borsası
17.15
TWD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
57/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
33/100
DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik)
Dalio Risk ?
45/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
Negatif HBK
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.6966 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
مقياس نشط?
1/4
ثقة?
43%
ملخص متانة لوذيان
79/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (79/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 8 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$248M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+268.6 arttı (-NT$147M → NT$248M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+129.6 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+28.7 arttı (NT$4.5B → NT$5.8B). Talep güçlü.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %-1.0 → %6.2 (+7.1 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Orta Seviye Borç
Net borç/özkaynak 0.88x. Yönetilebilir seviyede ama takip edilmeli.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (NT$443M) kârın %178'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+715.0 arttı (NT$55M → NT$448M). Operasyonel verimlilik artıyor.
Negatif ROE
ROE: %-1.3. Şirket özsermayesini eritiyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-146.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Orta
252 أيام
التقلب السنوي ?
%34.6
VaR 95% ?
%3.53
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.02
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%4.13
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%18.5
02.02.2026 → 15.09.2026
الانحراف ?
1.23
Parametrik%3.53
Historik%2.77
Cornish-Fisher%2.48
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+14.5%
ROIC ?
-3.6%
دورة الديون?
Daralma
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+268.6 artarak 248.3M TWD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+129.6
Hasılat çeyreklik %+28.7 büyüdü (5.8B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+8.3)
Brüt kâr marjı düşük: %6.2
Brüt marj değişimi: %+7.1 puan
Net kâr marjı düşük: %4.3
FAVÖK çeyreklik %+715.0 büyüdü (447.8M TWD)
FAVÖK marjı düşük: %7.7
Toplam borç: 12.8B TWD
Net borç hasılatın üzerinde: 10.8B TWD
Borç/Özkaynak oranı: 1.04x
Cari oran: 1.40x — yeterli likidite
Nakit %+10.4 arttı → 2.0B TWD
İşletme nakit akışı pozitif: 532.6M TWD
Serbest nakit akışı pozitif: 442.7M TWD
ROE düşük: %2.0
ROA düşük: %0.9
Toplam varlıklar: 26.4B TWD (%+1.7)
Özkaynak: 12.3B TWD (%+2.6)
İşletme kârı pozitif: 254.3M TWD
İşletme kârı büyüme: %+289.2
Faiz karşılama oranı güçlü: 8.9x (Faiz: 50.0M TWD)
Ödenmiş sermaye: 1.4B TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.2B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %+18.5
CAPEX: 89.9M TWD (Hasılatın %1.5'i)
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+1.0
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 16.98 TWD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %4.3
Net kâr marjı %4.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +7.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %-1.3
ROE %-1.3 — negatif özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %7.7
FAVÖK marjı %7.7 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %6.2
Hasılat başına brüt kâr %6.2. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %19.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %19.1'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
PD/DD Oranı 1.97x القطاع: 2.66x
PD/DD 1.97x — sektör medyanı (2.66x) altında veya yakın. Makul değerleme.
المديونية
Cari Oran 1.40x
Cari oran 1.40x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Borç / Özkaynak 1.04x
Borç/Özkaynak 1.04x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı -1.0x
Faiz karşılama -1.0x — kritik seviye. Faiz ödemelerinde zorluk riski var.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+8.3
Hasılat yıllık %8.3 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+129.6
Net kâr zararlıdan kârlıya döndü (2026/6). Önemli iyileşme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
57/100
İyi sağlamlık (57/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+14.5%
Artı %14.5 beklenen değer (19.30) ile güncel fiyat karşılaştırması. 1/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %43.
Bileşenler: PD/DD hedefi: 22.55
Damodaran Değerleme
33/100
Düşük Damodaran skoru (33/100). ROIC (%-3.6) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor. Eksik/sorunlu: DCF hesaplanamadı (faaliyet kârı veya nakit akışı eksik).
Zayıf
Dalio Risk Analizi
45/100
Yüksek borç riski (45/100). Faiz karşılama oranı -1.0x — zayıf, kırılgan.
Kaldıraç: 65/100 | Borç Servis: 70/100 | Kalite: 22/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%-3.6
ROIC (%-3.6) sermaye maliyetinin (8.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %8.7
Borç Döngüsü Fazı
Daralma
Yüksek borç servisi + düşen gelirler kombinasyonu. Bilanço baskı altında.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
—
Şirket zarar ediyor (HBK = -0.6966 TL) — Graham formülü pozitif kâr gerektirir
⚖️ مقارنة القطاع
PD/DD Oranı
1.97x vs 2.66x
Sektörden %26 daha ucuz (defter değerine göre)
ROIC vs WACC
%-3.6 vs %8.7 WACC
ROIC 12.4 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%-5.1 vs %-1.1 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %-5.1
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (17.15), TRAMA-99 çizgisi (16.98) ile yakın seviyede (%+1.0). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 17.15
TRAMA: 16.98
الفرق: %+1.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
2014 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.