1364Guming Holdings Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
21.40
HKD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
60/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
60/100
Dalio Risk ?
83/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Graham ?
HK$10.0
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
69/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (69/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Nötr | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 5 | Negatif: 0 | Nötr: 3
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$914M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+0.0). İstikrarlı seyir.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+109.7 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %24.1. Her 100HK$ satıştan 24HK$ kâr kalıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 13.8. Makul değerleme aralığında.
Yüksek PD/DD
PD/DD: 7.36. Piyasa defter değerinin çok üstünde fiyatlıyor. Büyüme beklentisi primli.
Yüksek ROE
Özkaynak getirisi (ROE): %26.7. Sermaye verimli kullanılıyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+48.6 artabilir (HK$914M → HK$1.4B).

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%40.6
VaR 95% ?
%4.17
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%5.91
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%5.22
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%34.5
06.02.2026 → 10.07.2026
الانحراف ?
0.38
Parametrik%4.17
Historik%3.84
Cornish-Fisher%3.78
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
-17.4%
ROIC ?
29.7%
قيمة DCF ?
22.36
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Son 6 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-10.4 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 23.89 HKD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %24.1
Net kâr marjı %24.1 — çok güçlü. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %26.7
ROE %26.7 — yüksek özkaynak verimliliği.
FAVÖK Marjı %31.0
FAVÖK marjı %31.0 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %33.0
Hasılat başına brüt kâr %33.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %16.7
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %16.7'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
التقييم
F/K Oranı 13.8x القطاع: 12.4x
F/K 13.8x — sektör medyanının (12.4x) %11 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 7.36x القطاع: 1.41x
PD/DD 7.36x — sektör medyanının %422 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 11.3x القطاع: 8.8x
EV/EBITDA 11.3x — sektör medyanının (8.8x) %27 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
المديونية
Cari Oran 1.39x
Cari oran 1.39x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.6x
Net Borç/EBITDA 1.6x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 1.12x
Borç/Özkaynak 1.12x — orta düzey finansal kaldıraç.
Faiz Karşılama Oranı 85.9x
Faiz karşılama 85.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+37.9
Hasılat yıllık %37.9 büyüdü (2025/12) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+109.7
Net kâr yıllık %109.7 artmış (2025/12) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 674.8M). En zayıf çeyrek: Q1 (Oca-Mar) (ort. kâr 673.9M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
60/100
İyi sağlamlık (60/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-17.4%
Eksi %17.4 beklenen değer (17.80) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 21.69 | PD/DD hedefi: 5.38 | EV/EBITDA hedefi: 16.90 | DCF hedefi: 22.36
Damodaran Değerleme
60/100
Orta Damodaran skoru (60/100). ROIC (%29.7) – WACC (%8.9) farkı +20.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
83/100
Düşük borç riski (83/100). Faiz karşılama oranı 85.9x — güçlü. Borç/EBITDA 1.6x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 68/100 | Borç Servis: 85/100 | Kalite: 99/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%29.7
ROIC (%29.7) sermaye maliyetini 20.9 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %8.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
22.36
DCF (22.36) güncel fiyatla (%+3.8) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 21.54
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor.
Nötr
Graham İçsel Değer
HK$10.0
Graham içsel değer: HK$10.0. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
13.8x vs 12.4x
Sektör medyanının %11 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
7.36x vs 1.41x
Sektörden %422 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
11.3x vs 8.8x
Sektörden %27 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%29.7 vs %8.9 WACC
ROIC 20.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%24.1 vs %31.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %24.1
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (21.40), TRAMA-99 çizgisinin %10.4 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
السعر:: 21.40
TRAMA: 23.89
الفرق: %-10.4
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
1364 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.