1316Nexteer Automotive Group Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
4.43
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
72/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
54/100
Dalio Risk ?
84/100
Piotroski ?
8/9
Güçlü
Graham ?
HK$6.9
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
47/100
Lothien Sağlamlık: Orta (47/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumsuz | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 7 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$124M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-37.9 geriledi (HK$200M → HK$124M). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-37.9 düştü. Uzun vadede endişe verici.
Hasılat Geriledi
Satış gelirleri çeyreklik %-48.1 düştü. Talep zayıflıyor veya mevsimsel etki var.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-48.1 düştü. Şirket daralmada.
Çok Düşük Net Kâr Marjı
Net kâr marjı sadece %2.7. Küçük bir maliyet artışı şirketi zarara sokabilir.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından HK$4.0B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (HK$143M) kârın %115'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Düşüşü
FAVÖK çeyreklik %-59.1 düştü. Operasyonel performans zayıflıyor.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.64. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 2.2. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Düşük ROE
ROE: %3.1. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 72/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+50.7 artabilir (HK$124M → HK$187M).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Yüksek
252 days
Annual Volatility ?
%49.7
VaR 95% ?
%5.35
daily max loss
VaR 99% ?
%7.48
daily max loss
CVaR 95% ?
%6.40
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%53.2
08.10.2025 → 30.06.2026
Skewness ?
0.33
Parametrik%5.35
Historik%4.82
Cornish-Fisher%4.99
Return Distribution
Valuation
Potential?
+75.6%
ROIC ?
6.4%
DCF Value ?
7.45
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Yıllık net kâr %-37.9 geriledi
Yıllık hasılat daraldı (%-48.1)
Brüt kâr marjı düşük: %11.7
Net kâr marjı düşük: %2.7
FAVÖK marjı düşük: %7.8
Toplam borç: 635.4M HKD
Net nakit pozisyonunda: -4.0B HKD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.04x
Cari oran: 1.56x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 4.7B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 524.8M HKD
Serbest nakit akışı pozitif: 143.3M HKD
ROE düşük: %0.7
ROA düşük: %0.4
Ödenmiş sermaye: 2.5B HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 5.9B HKD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-8.3 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 4.83 HKD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %2.7
Net kâr marjı %2.7 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.4 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %3.1
ROE %3.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %7.8
FAVÖK marjı %7.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %11.7
Hasılat başına brüt kâr %11.7. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.1
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.1'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 15.6x Sector: 13.0x
F/K 15.6x — sektör medyanının (13.0x) %20 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 0.64x Sector: 1.69x
PD/DD 0.64x — sektör medyanının (1.69x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 2.2x Sector: 7.8x
EV/EBITDA 2.2x — sektör medyanının (7.8x) %71 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
Indebtedness
Cari Oran 1.56x
Cari oran 1.56x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 0.2x
Net Borç/EBITDA 0.2x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.04x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 44.7x
Faiz karşılama 44.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-48.1
Hasılat yıllık %-48.1 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-37.9
Net kâr yıllık %-37.9 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Sezonsellik Analizi Q4 (Eki-Ara)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 160.6M). En zayıf çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 148.5M).
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
72/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (72/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+75.6%
Artı %75.6 beklenen değer (7.62) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 3.68 | PD/DD hedefi: 11.48 | EV/EBITDA hedefi: 13.02 | DCF hedefi: 7.45
Damodaran Değerleme
54/100
Orta Damodaran skoru (54/100). ROIC (%6.4) – WACC (%11.5) farkı -5.1 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
84/100
Düşük borç riski (84/100). Faiz karşılama oranı 44.7x — güçlü. Borç/EBITDA 0.2x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 98/100 | Borç Servis: 89/100 | Kalite: 74/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%6.4
ROIC (%6.4) sermaye maliyetinin (11.5%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %11.5
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
7.45
DCF modeli 7.45 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %71.6 ucuz.
Mevcut fiyat: 4.34
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
8/9
Güçlü Piotroski F-Score (8/9). Karlılık, kaldıraç ve operasyonel verimlilik kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Güçlü
Graham İçsel Değer
HK$6.9
Graham içsel değer: HK$6.9. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
15.6x vs 13.0x
Sektör medyanının %20 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.64x vs 1.69x
Sektörden %62 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
2.2x vs 7.8x
Sektörden %71 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%6.4 vs %11.5 WACC
ROIC 5.1 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%2.3 vs %9.6 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %2.3
TRAMA-99 Trend — Düşüş Trendi
Fiyat (4.43), TRAMA-99 çizgisinin %8.3 altında. Düşüş trendi sürüyor — teknik görünüm olumsuz. TRAMA, üstüne kırılana kadar baskı devam edebilir.
Price:: 4.43
TRAMA: 4.83
Difference: %-8.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
1316 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.