1286Impro Precision Industries Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
6.11
HKD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
66/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
41/100
Dalio Risk ?
78/100
Piotroski ?
6/9
Nötr
Graham ?
HK$5.1
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
72%
ملخص متانة لوذيان
82/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (82/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Olumlu | Pozitif: 9 | Negatif: 2 | Nötr: 0
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$801M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+341.1 arttı (HK$182M → HK$801M). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+341.1 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+344.6 arttı (HK$1.3B → HK$5.7B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+344.6 arttı. Şirket büyüyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (HK$801M) ama FCF negatif (-HK$125M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+352.5 arttı (HK$334M → HK$1.5B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Çok Düşük F/K
Trailing F/K: 7.4. Piyasa şirketi kârına göre düşük fiyatlıyor. Ucuz görünüyor ama sebebi araştırılmalı.
Düşük EV/EBITDA
EV/EBITDA: 5.0. Operasyonel kârlılığa göre ucuz değerleme.
Özkaynak Büyümesi
Özkaynak çeyreklik %+20.2 arttı. Şirket içsel birikimle güçleniyor.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-71.4 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Çok Yüksek
252 أيام
التقلب السنوي ?
%65.7
VaR 95% ?
%6.60
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%9.42
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%7.40
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%48.9
13.05.2026 → 15.10.2026
الانحراف ?
0.42
Parametrik%6.60
Historik%5.66
Cornish-Fisher%6.07
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+14.5%
ROIC ?
9.8%
قيمة DCF ?
0.57
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Yıllık net kâr büyümesi %+341.1
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+344.6)
Brüt kâr marjı: %27.8
Net kâr marjı: %14.1
FAVÖK marjı güçlü: %26.7
Toplam borç: 2.5B HKD
Net borç: 1.3B HKD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.37x
Cari oran: 1.92x — yeterli likidite
Nakit ve benzerleri: 1.2B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 1.4B HKD
Serbest nakit akışı negatif: -124.5M HKD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE: %11.9
ROA: %7.3
Ödenmiş sermaye: 1.9B HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 2.1B HKD
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 altında: %-26.0 — teknik trend olumsuz
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 8.25 HKD
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %14.1
Net kâr marjı %14.1 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre -0.1 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %18.9
ROE %18.9 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %26.7
FAVÖK marjı %26.7 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %27.8
Hasılat başına brüt kâr %27.8. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %1.5
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %1.5'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 7.4x القطاع: 12.7x
F/K 7.4x — sektör medyanının (12.7x) %42 altında. Değer yatırımı açısından cazip.
PD/DD Oranı 1.69x القطاع: 1.90x
PD/DD 1.69x — sektör medyanı (1.90x) altında veya yakın. Makul değerleme.
EV/EBITDA 5.0x القطاع: 8.0x
EV/EBITDA 5.0x — sektör medyanının (8.0x) %37 altında. EBITDA’ya göre ucuz.
المديونية
Cari Oran 1.92x
Cari oran 1.92x — kısa vadeli borçları rahatlıkla karşılayabilir.
Net Borç / EBITDA 1.0x
Net Borç/EBITDA 1.0x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.37x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 27.9x
Faiz karşılama 27.9x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+344.6
Hasılat yıllık %344.6 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+341.1
Net kâr yıllık %341.1 artmış (2026/6) — olağanüstü kâr büyümesi.
Sezonsellik Analizi Q2 (Nis-Haz)
Tarihsel olarak en güçlü çeyrek: Q2 (Nis-Haz) (ort. kâr 381.2M). En zayıf çeyrek: Q4 (Eki-Ara) (ort. kâr 171.3M).
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
66/100
İyi sağlamlık (66/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+14.5%
Artı %14.5 beklenen değer (6.71) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %72.
Bileşenler: FK hedefi: 9.09 | PD/DD hedefi: 6.81 | EV/EBITDA hedefi: 9.29 | DCF hedefi: 1.47
Damodaran Değerleme
41/100
Düşük Damodaran skoru (41/100). ROIC (%9.8) sermaye maliyetinin altında. DCF analizi mevcut fiyatı desteklemiyor.
Zayıf
Dalio Risk Analizi
78/100
Düşük borç riski (78/100). Faiz karşılama oranı 27.9x — güçlü. Borç/EBITDA 1.0x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 87/100 | Borç Servis: 98/100 | Kalite: 71/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%9.8
ROIC (%9.8) sermaye maliyetinin (10.7%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %10.7
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
0.57
DCF (0.57) güncel fiyatın %90.3 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 5.86
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
6/9
Orta Piotroski (6/9). Bazı bilanço kriterleri karşılanmış, bazıları eksik.
Nötr
Graham İçsel Değer
HK$5.1
Graham içsel değer: HK$5.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
7.4x vs 12.7x
Sektör medyanının %42 altında — ucuz
PD/DD Oranı
1.69x vs 1.90x
Sektörden %11 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
5.0x vs 8.0x
Sektörden %37 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%9.8 vs %10.7 WACC
ROIC 0.9 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%14.2 vs %26.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %14.2
TRAMA-99 Trend — Güçlü Düşüş Trendi
Fiyat (6.11), TRAMA-99 çizgisinin %26.0 altında. Belirgin düşüş trendi. Teknik açıdan güçlü direnç TRAMA çizgisi.
السعر:: 6.11
TRAMA: 8.25
الفرق: %-26.0
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
1286 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.