1232TTET Union Corporation

🇹🇼 Tayvan Borsası
157.00
TWD
نتائج التحليل
درجة متانة لوذيان?
69/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
56/100
Dalio Risk ?
95/100
Piotroski ?
4/9
Nötr
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
NT$84.1
Pahalı
مقياس نشط?
4/4
ثقة?
75%
ملخص متانة لوذيان
65/100
Lothien Sağlamlık: Güçlü (65/100)
Genel tablo olumlu. Finansal yapı sağlam, bazı riskler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 4 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte NT$381M net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Kâr Stabil
Net kâr bir önceki çeyreğe göre fazla değişmedi (%+2.3). İstikrarlı seyir.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından NT$1.7B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.06x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Kârlı ama Nakit Üretemiyor
Net kâr pozitif (NT$381M) ama FCF negatif (-NT$216M). Yatırım harcamaları yüksek veya alacak birikimi var.
Özkaynak Eriyor
Özkaynak çeyreklik %-12.1 düştü. Zarar veya temettü ile sermaye eriyor.

تاريخ البيانات 2026-10-16 ليست نصيحة استثمارية؛ الأرقام مخرجات نماذج قائمة على قواعد. كيف تُحسب الدرجات

بطاقة تعريف الدرجة
تاريخ البيانات 2026-10-16
وتيرة التحديث تشغيل تحليلي مجدول في أيام العمل الساعة 19:30 بتوقيت إسطنبول؛ لا يُحدَّث كل رمز في كل تشغيل

ملخص المنهجيةدرجة متانة لوذيان (0-100) مزيج مرجّح من درجات فرعية تُحسب وفق قواعد ثابتة من القوائم المالية المنشورة وبيانات الأسعار (تقييم داموداران، ومخاطر داليو، ومؤشر بيوتروسكي F، وجودة الأرباح، والزخم وغيرها). وتُطبَّق القواعد تلقائيًا على كل سهم مشمول، بأوزان تختلف حسب القطاع.

الافتراضاتتستند الحسابات إلى أحدث القوائم المالية التي نشرتها الشركة وإلى بيانات أسعار قد تكون متأخرة. وحين لا تُنشر أربعة أرباع، قد تُقدَّر الأرقام السنوية بالتناسب من الأرباع المتاحة. ومعايير النموذج مثل معدل الفائدة الخالي من المخاطر وعلاوة المخاطر والنمو طويل الأجل افتراضات ثابتة لكل بورصة، ولا تتضمن توقعًا خاصًا بالشركة.

تضارب المصالحلم يُنشر أي بيان بشأن ما إذا كانت شركة MIDAK المشغّلة للوذيان أو فريقها يملكون مراكز في هذه الأسهم. وتُنتَج الأرقام تلقائيًا بالقواعد نفسها ودون اعتبار لأي مركز من هذا النوع.

تحذيرهذه المعلومات لا تندرج ضمن نطاق الاستشارات الاستثمارية وليست نصيحة استثمارية. والأرقام ناتج نماذج قائمة على قواعد، وقد لا تناسب وضعك المالي أو تفضيلاتك في المخاطرة والعائد. واتخاذ قرار استثماري بالاعتماد على هذه المعلومات وحدها قد لا يؤدي إلى نتائج تلبي توقعاتك.

ناتج نموذج؛ ليس نصيحة استثمارية؛ وقد تختلف النماذج فيما بينها. الإبلاغ عن خطأ

تحليل المخاطر (VaR) Düşük
252 أيام
التقلب السنوي ?
%15.5
VaR 95% ?
%1.58
أقصى خسارة يومية
VaR 99% ?
%2.25
أقصى خسارة يومية
CVaR 95% ?
%2.12
الخسارة المتوقعة (الذيل)
أقصى تراجع ?
%10.1
17.07.2026 → 04.08.2026
الانحراف ?
0.02
Parametrik%1.58
Historik%0.99
Cornish-Fisher%1.23
توزيع العوائد
التقييم
إمكانية?
+3.5%
ROIC ?
39.1%
قيمة DCF ?
83.31
دورة الديون?
Erken Genişleme
تحليل الميزانية العمومية? Q2026/6
Net kâr çeyreklik yatay seyrede (380.8M TWD, %+2.3)
Yıllık net kâr büyümesi %+19.0
Hasılat çeyreklik %-5.2 düştü (5.6B TWD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+9.5)
Brüt kâr marjı düşük: %14.0
Net kâr marjı: %6.8
FAVÖK yatay seyrede (579.7M TWD)
FAVÖK marjı düşük: %10.4
Toplam borç: 1.5B TWD
Net nakit pozisyonunda: -1.7B TWD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.27x
Cari oran güçlü: 2.06x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit ve benzerleri: 3.2B TWD
İşletme nakit akışı negatif: -136.8M TWD
Serbest nakit akışı negatif: -216.2M TWD — yatırımlar nakdi aşıyor
ROE düşük: %6.9
ROA: %3.6
Toplam varlıklar: 10.7B TWD (%+2.0)
Özkaynak %-12.1 azaldı → 5.5B TWD
İşletme kârı pozitif: 481.0M TWD
Faiz karşılama oranı güçlü: 76.7x (Faiz: 7.6M TWD)
Ödenmiş sermaye: 160.0M TWD
Net işletme sermayesi pozitif: 4.0B TWD
İşletme sermayesi değişimi: %-16.9
CAPEX: 79.4M TWD (Hasılatın %1.4'i)
Son 5 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+4.3
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 150.53 TWD
Likit varlık ağırlığı yüksek: Dönen varlıklar toplam varlıkların %73'i
التحليل الأساسي والفني
الربحية
Net Kâr Marjı %6.8
Net kâr marjı %6.8 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre +0.5 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %19.3
ROE %19.3 — orta düzey özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %10.4
FAVÖK marjı %10.4 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %14.0
Hasılat başına brüt kâr %14.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %3.4
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %3.4'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
التقييم
F/K Oranı 16.5x القطاع: 23.4x
F/K 16.5x — sektör medyanına (23.4x) kıyasla makul seviyelerde.
PD/DD Oranı 4.54x القطاع: 3.00x
PD/DD 4.54x — sektör medyanının %51 üzerinde. Pahalı defter değeri.
EV/EBITDA 10.4x القطاع: 14.1x
EV/EBITDA 10.4x — sektör medyanı (14.1x) ile uyumlu.
المديونية
Cari Oran 2.06x
Cari oran 2.06x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 0.7x
Net Borç/EBITDA 0.7x — çok düşük borç yükü. Şirket hızla borcunu ödeyebilir.
Borç / Özkaynak 0.27x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 71.5x
Faiz karşılama 71.5x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
النمو
Hasılat Büyümesi (YoY) %+9.5
Hasılat yıllık %9.5 büyüdü — pozitif ancak yavaş büyüme.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+19.0
Net kâr yıllık %19.0 artmış — pozitif ancak ılımlı büyüme.
شرح النتائج
Lothien Sağlamlık
69/100
İyi sağlamlık (69/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
+3.5%
Artı %3.5 beklenen değer (161.91) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 222.16 | PD/DD hedefi: 110.35 | EV/EBITDA hedefi: 211.28 | DCF hedefi: 83.31
Damodaran Değerleme
56/100
Orta Damodaran skoru (56/100). ROIC (%39.1) – WACC (%11.2) farkı +27.9 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
95/100
Düşük borç riski (95/100). Faiz karşılama oranı 71.5x — güçlü. Borç/EBITDA 0.7x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 90/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 89/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%39.1
ROIC (%39.1) sermaye maliyetini 27.9 puan aşıyor → şirket değer yaratıyor.
WACC: %11.2
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
83.31
DCF (83.31) güncel fiyatın %46.8 altında — nakit akışları mevcut fiyatı desteklemiyor.
Mevcut fiyat: 156.50
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
4/9
Zayıf Piotroski (4/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Nötr
Graham İçsel Değer
NT$84.1
Graham içsel değer: NT$84.1. Pahalı
Pahalı
⚖️ مقارنة القطاع
F/K Oranı
16.5x vs 23.4x
Sektör medyanının %30 altında — ucuz
PD/DD Oranı
4.54x vs 3.00x
Sektörden %51 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
10.4x vs 14.1x
Sektörden %26 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%39.1 vs %11.2 WACC
ROIC 27.9 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%6.6 vs %10.0 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %6.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (157.00), TRAMA-99 çizgisi (150.53) ile yakın seviyede (%+4.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
السعر:: 157.00
TRAMA: 150.53
الفرق: %+4.3
الرسوم البيانية
المؤشرات
انحراف بولينجر ?
عتبات RSI ?

مخطط الأسعار ?
مؤشر القوة النسبية (14) ?
نطاقات بولينجر ?
MACD ?
السعر على أساس الذهب + TRAMA (السهم / غرام ذهب) ?
نسبة السعر/الأرباح ?
نسبة السعر/القيمة الدفترية ?
الأرباح قبل الفوائد والضرائب والاستهلاك ?
صافي رأس المال العامل ?
النسبة الجارية ?
1232 — التوافق مع التمويل التشاركي
جارٍ التحميل…
درجات صحة لوذيان والتحليلات في هذه الصفحة لأغراض إعلامية فقط. لا تشكل نصيحة استثمارية.