1088China Shenhua Energy Company Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
42.54
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
57/100
Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
50/100
Dalio Risk ?
77/100
Piotroski ?
1/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
HK$40.4
Pahalı
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
89/100
Lothien Sağlamlık: Çok Güçlü (89/100)
Temel göstergelerin büyük çoğunluğu pozitif. Kârlılık, büyüme ve değerleme açısından güçlü görünüm. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 10 | Negatif: 2 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$21.1B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Artışı
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %+69.2 arttı (HK$12.5B → HK$21.1B). Kısa vadede olumlu momentum.
Yıllık Kâr Büyümesi Güçlü
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %+42.2 arttı. Büyüme trendi sağlıklı.
3 Çeyrek Üst Üste Artış
Son 3 çeyrek üst üste kâr artıyor. Güçlü yukarı trend devam ediyor.
Hasılat Büyümesi Güçlü
Satış gelirleri çeyreklik %+69.0 arttı (HK$82.5B → HK$139.3B). Talep güçlü.
Yıllık Hasılat Büyümesi Güçlü
Yıllık hasılat %+73.6 arttı. Şirket büyüyor.
Brüt Marj Genişliyor
Brüt kâr marjı %32.9 → %37.0 (+4.1 puan). Fiyatlama gücü artıyor veya maliyetler düşüyor.
Yüksek Net Kâr Marjı
Net kâr marjı %15.2. Her 100HK$ satıştan 15HK$ kâr kalıyor.
Borç Hızla Artıyor
Toplam borç çeyreklik %+34.4 arttı. Finansman maliyetleri yükselir.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (HK$20.3B) kârın %96'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
FAVÖK Büyümesi
FAVÖK çeyreklik %+78.1 arttı (HK$20.2B → HK$35.9B). Operasyonel verimlilik artıyor.
Makul F/K
Trailing F/K: 14.1. Makul değerleme aralığında.
Sonraki Çeyrek: Düşüş Beklentisi
Tahminine göre kâr %-18.0 düşebilir. Sonraki bilançoya dikkat.

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%26.4
VaR 95% ?
%2.67
daily max loss
VaR 99% ?
%3.80
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.30
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%19.7
29.04.2026 → 02.07.2026
Skewness ?
0.20
Parametrik%2.67
Historik%2.38
Cornish-Fisher%2.55
Return Distribution
Valuation
Potential?
-9.6%
ROIC ?
12.1%
DCF Value ?
46.51
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %+69.2 artarak 21.1B HKD oldu
Yıllık net kâr büyümesi %+42.2
Hasılat çeyreklik %+69.0 büyüdü (139.3B HKD)
Yıllık hasılat büyümesi güçlü (%+73.6)
Brüt kâr marjı güçlü: %37.0
Brüt marj değişimi: %+4.1 puan
Net kâr marjı yüksek: %15.2
FAVÖK çeyreklik %+78.1 büyüdü (35.9B HKD)
FAVÖK marjı güçlü: %25.8
Toplam borç %+34.4 arttı → 197.7B HKD
Net borç: 38.9B HKD
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.37x
Cari oran < 1: 0.87x — likidite riski
Nakit %+14.3 arttı → 158.8B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 78.2B HKD
Serbest nakit akışı pozitif: 20.3B HKD
ROE düşük: %4.0
ROA düşük: %2.0
Toplam varlıklar %+17.6 büyüdü → 1,078.7B HKD
Özkaynak %-6.2 azaldı → 528.2B HKD
İşletme kârı pozitif: 34.3B HKD
İşletme kârı büyüme: %+77.8
Faiz karşılama oranı güçlü: 17.2x (Faiz: 2.1B HKD)
Ödenmiş sermaye: 21.7B HKD
Net işletme sermayesi negatif: -37.0B HKD — kısa vadeli baskı
İşletme sermayesi değişimi: %-1804.8
CAPEX: 23.4B HKD (Hasılatın %16.8'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif altında: %-2.3
Direnç seviyesi: TRAMA-99 = 43.54 HKD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %15.2
Net kâr marjı %15.2 — sağlıklı seviyede. Bir önceki çeyreğe göre +0.0 puan artış.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %9.1
ROE %9.1 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %25.8
FAVÖK marjı %25.8 — operasyonel olarak çok verimli.
Brüt Kâr Marjı %37.0
Hasılat başına brüt kâr %37.0. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %8.2
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %8.2'i. Orta FCF — yatırım harcamaları operasyonel kârı kısıyor.
Valuation
F/K Oranı 14.1x Sector: 11.0x
F/K 14.1x — sektör medyanının (11.0x) %28 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 1.77x Sector: 1.41x
PD/DD 1.77x — sektör medyanının (1.41x) %25 üzerinde.
EV/EBITDA 9.2x Sector: 7.8x
EV/EBITDA 9.2x — sektör medyanının (7.8x) %17 üzerinde. EBITDA’ya göre pahalı.
Indebtedness
Cari Oran 0.87x
Cari oran 0.87x — kısa vadeli yükümlülükler dönen varlıkları aşıyor. Likidite riski.
Net Borç / EBITDA 1.9x
Net Borç/EBITDA 1.9x — yönetilebilir borç seviyesi.
Borç / Özkaynak 0.37x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 25.6x
Faiz karşılama 25.6x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %+73.6
Hasılat yıllık %73.6 büyüdü (2026/6) — güçlü büyüme. Sektör genişlemesi ve/veya pazar payı artışı.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %+42.2
Net kâr yıllık %42.2 artmış — güçlü kâr büyümesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
57/100
İyi sağlamlık (57/100). Şirket genel olarak dengeli bir finansal profil gösteriyor; bazı alanlarda iyileştirme potansiyeli mevcut.
Güçlü
Potansiyel
-9.6%
Eksi %9.6 beklenen değer (38.94) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 34.10 | PD/DD hedefi: 35.46 | EV/EBITDA hedefi: 36.65 | DCF hedefi: 46.51
Damodaran Değerleme
50/100
Orta Damodaran skoru (50/100). ROIC (%12.1) – WACC (%7.9) farkı +4.2 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
77/100
Düşük borç riski (77/100). Faiz karşılama oranı 25.6x — güçlü. Borç/EBITDA 1.9x — sağlıklı aralıkta.
Kaldıraç: 84/100 | Borç Servis: 72/100 | Kalite: 91/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%12.1
ROIC (%12.1) sermaye maliyetini hafifçe (4.2 puan) aşıyor.
WACC: %7.9
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
46.51
DCF (46.51) güncel fiyatla (%+8.0) yakın — adil değer bölgesinde.
Mevcut fiyat: 43.08
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
1/9
Zayıf Piotroski (1/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
HK$40.4
Graham içsel değer: HK$40.4. Pahalı
Pahalı
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
14.1x vs 11.0x
Sektör medyanının %28 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
1.77x vs 1.41x
Sektörden %25 daha pahalı (defter değerine göre)
EV/EBITDA
9.2x vs 7.8x
Sektörden %17 daha yüksek EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%12.1 vs %7.9 WACC
ROIC 4.2 baz puan sermaye maliyetini aşıyor
Net Kâr Marjı (TTM)
%16.3 vs %26.7 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %16.3
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (42.54), TRAMA-99 çizgisi (43.54) ile yakın seviyede (%-2.3). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 42.54
TRAMA: 43.54
Difference: %-2.3
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
1088 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.