0914Anhui Conch Cement Company Limited

🇭🇰 Hong Kong Borsası
16.64
HKD
Analysis Scores
Lothien Robustness Score?
74/100
Çok Güçlü
Neden bu skor?
Damodaran ?
61/100
Dalio Risk ?
83/100
Piotroski ?
3/9
Zayıf
Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4); Önceki yıl verisi yok → marj karşılaştırılamadı (C8)
Graham ?
HK$38.1
Ucuz
Active Metric?
4/4
Confidence?
75%
Lothien Robustness Summary
46/100
Lothien Sağlamlık: Orta (46/100)
Karışık sinyaller. Hem olumlu hem olumsuz göstergeler mevcut. | Kısa Vade: Olumlu | Uzun Vade: Nötr | Pozitif: 7 | Negatif: 6 | Nötr: 1
Net Kâr Pozitif
Son çeyrekte HK$1.2B net kâr açıklandı. Şirket kârlı.
Çeyreklik Kâr Düşüşü
Net kâr bir önceki çeyreğe göre %-27.9 geriledi (HK$1.7B → HK$1.2B). Kısa vadede olumsuz sinyal.
Yıllık Kâr Geriledi
Geçen yılın aynı dönemine göre net kâr %-58.6 düştü. Uzun vadede endişe verici.
4 Çeyrek Üst Üste Düşüş
Son 4 çeyrek üst üste kâr düşüyor. Aşağı trend endişe verici. Sonraki çeyreğe dikkat.
Yıllık Hasılatta Daralma
Yıllık hasılat %-10.7 düştü. Şirket daralmada.
Brüt Marj Daraldı
Brüt kâr marjı %21.3 → %17.3 (-4.0 puan). Maliyet baskısı veya rekabet artıyor.
Net Nakit Pozisyonu
Şirketin nakdi borçlarından HK$9.4B fazla. Borç riski düşük.
Güçlü Likidite
Cari oran 2.90x — kısa vadeli borçları rahat karşılıyor.
Güçlü Nakit Üretimi
Serbest nakit akışı (HK$3.1B) kârın %252'sini nakit olarak üretiyor. Kâr kalitesi yüksek.
Makul F/K
Trailing F/K: 12.6. Makul değerleme aralığında.
Defter Değerinin Altında
PD/DD: 0.38. Hisse defter değerinin altında işlem görüyor. Değer tuzağı mı yoksa fırsat mı iyi analiz edilmeli.
Düşük ROE
ROE: %2.3. Sermaye getirisi yetersiz — enflasyonun altında.
Lothien Sağlamlık Skoru: 74/100
Bileşik algoritma değerlendirmesine göre şirketin finansal yapısı güçlü görünüyor.
Sonraki Çeyrek: Artış Beklentisi
Pusla tahminine göre bir sonraki çeyrekte kâr %+37.5 artabilir (HK$1.2B → HK$1.7B).

Data date 2026-10-16 Not investment advice; the figures are rule-based model output. How the scores are computed

Score record
Data date 2026-10-16
Update frequency Scheduled analysis run on business days at 19:30 Istanbul time; not every symbol is refreshed in every run

Method summaryThe Lothien Robustness Score (0-100) is a weighted combination of sub-scores computed by fixed rules from published financial statements and price data (Damodaran valuation, Dalio risk, Piotroski F-score, earnings quality, momentum and others). The rules are applied automatically to every covered stock, with weights that vary by sector.

AssumptionsCalculations rest on the company's latest published financial statements and on price data that may be delayed. Where four quarters have not been published, annual figures may be scaled from the available quarters. Model parameters such as the risk-free rate, the risk premium and long-term growth are fixed assumptions per exchange and contain no company-specific expectation.

Conflict of interestNo statement has been published on whether MIDAK, the operator of Lothien, or its team hold positions in these stocks. The figures are produced automatically by the same rules, without regard to any such position.

WarningThis information is not within the scope of investment advisory services and is not investment advice. The figures are the output of rule-based models and may not suit your financial situation or your risk and return preferences. Making an investment decision on the basis of this information alone may not lead to results that meet your expectations.

Model output; not investment advice; different models can disagree. Report an error

Risk Analysis (VaR) Orta
252 days
Annual Volatility ?
%28.4
VaR 95% ?
%3.06
daily max loss
VaR 99% ?
%4.28
daily max loss
CVaR 95% ?
%3.99
expected loss (tail)
Max Drawdown ?
%41.2
25.02.2026 → 25.09.2026
Skewness ?
0.01
Parametrik%3.06
Historik%2.67
Cornish-Fisher%3.00
Return Distribution
Valuation
Potential?
+64.9%
ROIC ?
2.9%
DCF Value ?
75.76
Debt Cycle?
Erken Genişleme
Balance Sheet Analysis? Q2026/6
Net kâr çeyreklik %-27.9 düşerek 1.2B HKD oldu
Yıllık net kâr %-58.6 geriledi
Hasılat çeyreklik %+16.4 büyüdü (23.3B HKD)
Yıllık hasılat daraldı (%-10.7)
Brüt kâr marjı düşük: %17.3
Brüt marj değişimi: %-4.0 puan
Net kâr marjı: %5.3
FAVÖK çeyreklik %-22.8 düştü (1.8B HKD)
FAVÖK marjı düşük: %7.8
Toplam borç: 30.8B HKD
Net nakit pozisyonunda: -9.4B HKD (borçsuz)
Borç/Özkaynak oranı düşük: 0.14x
Cari oran güçlü: 2.90x — yükümlülükler rahat karşılanıyor
Nakit %-17.6 azaldı → 40.2B HKD
İşletme nakit akışı pozitif: 12.8B HKD
Serbest nakit akışı pozitif: 3.1B HKD
ROE düşük: %0.6
ROA düşük: %0.4
Toplam varlıklar: 295.7B HKD (%-0.3)
Özkaynak: 224.0B HKD (%-1.3)
İşletme kârı pozitif: 1.0B HKD
Faiz karşılama oranı güçlü: 9.3x (Faiz: 196.1M HKD)
Ödenmiş sermaye: 5.3B HKD
Net işletme sermayesi pozitif: 66.5B HKD
İşletme sermayesi değişimi: %-9.5
CAPEX: 1.8B HKD (Hasılatın %7.6'i)
Son 7 çeyrek ardışık kâr
Fiyat TRAMA-99 hafif üzerinde: %+2.7
Destek seviyesi: TRAMA-99 = 16.20 HKD
Fundamental & Technical Analysis
Profitability
Net Kâr Marjı %5.3
Net kâr marjı %5.3 — pozitif ancak düşük. Bir önceki çeyreğe göre -3.3 puan düşüş.
ROE – Özkaynak Getirisi (TTM) %2.3
ROE %2.3 — düşük özkaynak getirisi.
FAVÖK Marjı %7.8
FAVÖK marjı %7.8 — orta seviye operasyonel verimlilik.
Brüt Kâr Marjı %17.3
Hasılat başına brüt kâr %17.3. Sektöre bağlı olarak değerlendirin.
Serbest Nakit Akışı Marjı (TTM) %12.0
TTM Serbest Nakit Akışı gelirin %12.0'i. Güçlü FCF üretimi — kâr kalitesi yüksek.
Valuation
F/K Oranı 12.6x Sector: 11.0x
F/K 12.6x — sektör medyanının (11.0x) %15 üzerinde. Hafif premium.
PD/DD Oranı 0.38x Sector: 1.41x
PD/DD 0.38x — sektör medyanının (1.41x) çok altında. Defter değerine göre ucuz.
EV/EBITDA 7.7x Sector: 7.8x
EV/EBITDA 7.7x — sektör medyanı (7.8x) ile uyumlu.
Indebtedness
Cari Oran 2.90x
Cari oran 2.90x — kısa vadeli yükümlülüklerin 2 katı dönen varlık mevcut. Çok sağlıklı likidite.
Net Borç / EBITDA 3.1x
Net Borç/EBITDA 3.1x — yüksek borç yükü. Borç servisi baskı oluşturuyor.
Borç / Özkaynak 0.14x
Düşük kaldıraç — varlıkların büyük çoğunluğu özkaynak ile finanse ediliyor.
Faiz Karşılama Oranı 13.7x
Faiz karşılama 13.7x — faiz giderlerini ödeyebilmek için çok geniş marj.
Growth
Hasılat Büyümesi (YoY) %-10.7
Hasılat yıllık %-10.7 geriledi — önemli ciro düşüşü.
Net Kâr Büyümesi (YoY) %-58.6
Net kâr yıllık %-58.6 gerilemiş (2026/6) — ciddi kâr erimesi.
Score Explanations
Lothien Sağlamlık
74/100
Çok güçlü sağlamlık skoru (74/100). Damodaran değerlemesi, Dalio risk analizi ve bilanço kalite kriterleri büyük ölçüde karşılanmış.
Çok Güçlü
Potansiyel
+64.9%
Artı %64.9 beklenen değer (26.65) ile güncel fiyat karşılaştırması. 4/4 değerleme modeli hesaplanabildi. Model güveni %75.
Bileşenler: FK hedefi: 14.10 | PD/DD hedefi: 48.48 | EV/EBITDA hedefi: 16.38 | DCF hedefi: 48.48
Damodaran Değerleme
61/100
Orta Damodaran skoru (61/100). ROIC (%2.9) – WACC (%7.6) farkı -4.7 baz puan. Değer yaratma kapasitesi sınırlı.
Orta
Dalio Risk Analizi
83/100
Düşük borç riski (83/100). Faiz karşılama oranı 13.7x — güçlü. Borç/EBITDA 3.1x — yönetilebilir.
Kaldıraç: 79/100 | Borç Servis: 100/100 | Kalite: 78/100
ROIC – Sermaye Getirisi
%2.9
ROIC (%2.9) sermaye maliyetinin (7.6%) altında → değer imha ediyor.
WACC: %7.6
DCF İndirgenmiş Nakit Akışı
75.76
DCF modeli 75.76 hedef değer üretmiş — güncel fiyata göre %368.8 ucuz.
Mevcut fiyat: 16.16
Borç Döngüsü Fazı
Erken Genişleme
Borç azalıyor, büyüme ivme kazanıyor. Şirket bilanço temizliği döneminde — piyasal açıdan olumlu.
Piotroski F-Score
3/9
Zayıf Piotroski (3/9). Çok sayıda bilanço kalitesi kriteri karşılanamıyor. Not: Onceki donem ROA verisi eksik (C1 delta-ROA); Faaliyet nakit akışı verisi yok (C3, C4)
Zayıf
Graham İçsel Değer
HK$38.1
Graham içsel değer: HK$38.1. Ucuz
Ucuz
⚖️ Sector Comparison
F/K Oranı
12.6x vs 11.0x
Sektör medyanının %15 üzerinde — pahalı
PD/DD Oranı
0.38x vs 1.41x
Sektörden %73 daha ucuz (defter değerine göre)
EV/EBITDA
7.7x vs 7.8x
Sektörden %1 daha düşük EV/EBITDA
ROIC vs WACC
%2.9 vs %7.6 WACC
ROIC 4.7 baz puan sermaye maliyetinin altında
Net Kâr Marjı (TTM)
%8.6 vs %10.5 EBITDA marjı
TTM net kâr marjı %8.6
↔
TRAMA-99 Trend — TRAMA Yakınında
Fiyat (16.64), TRAMA-99 çizgisi (16.20) ile yakın seviyede (%+2.7). Önemli karar bölgesi — kırılım yönü trendi belirleyecek.
Price:: 16.64
TRAMA: 16.20
Difference: %+2.7
Charts
Indicators
BB deviation ?
RSI thresholds ?

Price Chart ?
RSI (14) ?
Bollinger Bands ?
MACD ?
Gold-Based Price + TRAMA (Stock / Gram Gold) ?
P/E Ratio ?
P/B Ratio ?
EBITDA ?
Net Working Capital ?
Current Ratio ?
0914 — Participation Finance Compliance
Loading…
The Lothien health scores and analyses on this page are for informational purposes only. They do not constitute investment advice. Please consult a licensed investment advisor before making investment decisions.